Letenky do Bangkokunavštivte Bangkok

Atrakce a památky v Bangkoku

Publikováno 24.07.2012 v 10:43 v kategorii Bangkok, přečteno: 322x

Bangkok, přezdívaný „Město andělů“ je plný galerií, chrámů, paláců a rezidencí, které stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro Vás několik nejzajímavějších míst v Bangkoku.

Bangkok, přezdívaný „Město andělů“ je plný galerií, chrámů, paláců a rezidencí, které stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro Vás několik nejzajímavějších míst v Bangkoku.

1) Grand Palace (Velkolepý palác)

Pokud opravdu musíte něco vidět, pak je to Grand Palace. Jedná se velkolepý palác, postavený v roce 1782, který byl po 150 let domovem thajských králů, jejich dvorů a sloužil také jako administrativní sídlo vlády. Stavba má krásnou architekturu a propracované detaily, které symbolizují tvořivost a nadání thajského lidu. V současné době je Grand Palace duchovním srdcem Thajska. Při návštěvě tohoto místa si dejte pozor na správné oblečení, společně s Chrámem Emeraldového Buddhy je Grand Palace nejposvátnějším thajským místem.

2) Chinatown (Čínská čtvrť)

Čínská čtvrť je oblíbenou turistickou atrakcí Bangkoku. Tato oblast ožívá hlavě po západu slunce. Celá čtvrť je naplněna stánky a restauracemi. Energie vyzařující ze zdánlivě nekonečných řad dřevených prodejních domků je neopakovatelná. Čínskou čtvrť uvidíte v plné kráse, pokud Bangkok navštívíte během festivalů, jako je například Čínský nový rok.

3) Floating Markets (Říční trhy)

Prodejci na loďkách Vám zde nabídnou nepřeberné množství druhů ovoce a zeleniny, šťávu z kokosových ořechů, či místní pokrmy, vařené přímo na loďkách. V Bangkoku a jeho blízkém okolí narazíte hned na čtyři říční trhy, nejznámějším z nich je trh Bang Khu Wiang. Pokud sice chcete jen užít atmosféru trhů a nedohadovat se o ceny, můžete se vydat například na prohlídkovou trasu lodí.

4) Wat Arun (Chrám úsvitu)

Chrám Wat Arun, pro místní známý spíše jako Wat Chaeng se nachází na západním břehu řeky Chao Phraya. Podle legendy zde za úsvitu dorazil král Taksin, poté, co porazil barmskou armádu. Chrám později nechal opravit a nazval jej Chrámem Úsvitu. Wat Arun byl jednu dobu hlavním chrámem celého Thajska. Ačkoli se jedná o Chrám Úsvitu, nekrásnější pohled na stavbu se Vám naskytne při západu slunce.

5) Wat Pho (Chrám ležícího Buddhy)

Chrám Wat Pho se nachází za Chrámem Emeraldového Buddhy. Jedná se o největší chrám v Bangkoku, který je známý hlavně pro 46 metrů dlouho sochu ležícího Buddhy pokrytou plátky zlata. Za poplatek cca 20 bahtů můžete dostat požehnání od místního kněze, k dispozici Vám jsou také průvodci, kteří Vám řeknou vše o historii a významu chrámu(200-400 bahtů), nebo thajské masáže(120-200 bahtů).