Letenky do Bangkokunavštivte Bangkok

Letadlem do Bangkoku

Publikováno 24.07.2012 v 10:42 v kategorii Bangkok, přečteno: 267x

Exotický svět orientu protnutý buddhismem. To nabízí Thajsko. Tato země se stává čím dál oblíbenější destinací jak pro turismus, tak i pro obchod. Hlavním centrem je Bangkok, kterému se přezdívá „město andělů“. Právě Bangkok je důležitým, a jedním z nejrychleji rostoucích měst na světě. Se svým rychlým růstem ekonomiky, globální politikou a průmyslovým pokrokem se Bangkok a celé Thajsko dostalo na pozici druhého nejbohatšího státu jihovýchodní Asie(hned po Singapuru). Miliony turistů navštěvují Bangkok za účelem dovolené, ale ještě více návštěvníků zde cestuje za obchodem.

Exotický svět orientu protnutý buddhismem. To nabízí Thajsko. Tato země se stává čím dál oblíbenější destinací jak pro turismus, tak i pro obchod. Hlavním centrem je Bangkok, kterému se přezdívá „město andělů“.

Právě Bangkok je důležitým, a jedním z nejrychleji rostoucích měst na světě. Se svým rychlým růstem ekonomiky, globální politikou a průmyslovým pokrokem se Bangkok a celé Thajsko dostalo na pozici druhého nejbohatšího státu jihovýchodní Asie(hned po Singapuru). Miliony turistů navštěvují Bangkok za účelem dovolené, ale ještě více návštěvníků zde cestuje za obchodem.

Četné mezinárodní letecké společností nabízejí přímé lety do Bangkoku z nejrůznějších měst. V dnešní době, kdy letecké společnosti poskytují zákazníkům veškerý dostupný komfort, je jednoduché letenky na požadovaný datum a čas rezervovat online. V nabídce jsou také ekonomické lety do Bangkoku, které se hodí hlavně pro ty, kteří zde často létají kvůli obchodním záležitostem.

S vzrůstající poptávkou letů do Bangkoku se pochopitelně zvedly ceny letenek. Chcete-li ušetřit, musíte být časově flexibilní, a neměly by Vám vadit nepřímé lety. Zejména lety přes Dubaj jsou výrazně levnější. Největší objem turistů do Thajska proudí od listopadu do dubna, přičemž letenky jsou nejdražší v druhé polovině prosince a začátkem ledna. Chcete-li tedy v Bangkoku strávit Vánoce, zarezervujte si let co nejdříve, abyste ušetřili.

Hlavním letištěm Bangkoku je Suvarnabhumi (česky „Zlatá země“) –jedná se o mezinárodní letiště a jedno z největších letišť na světě. Turistické brožurky často varují před množstvím podvodníků v Thajsku, konkrétně například u taxikářů. Míra kriminality se ale nijak neliší od jiných turistických destinací – vždy se najde někdo, kdo bude chtít na turistech vydělat. Je na místě být opatrný, ale ne paranoidní. Dejte si pozor na jednosměrné letenky, viz „Thajsko a vízum“.

Thajsko a vízum

Pokud splníte kritéria viz níže, nemusíte mít vízum, přičemž v zemi můžete zůstat :

a) 30 dní – pokud jste přiletěli na mezinárodní letiště (Bangkok, Phuket, Chiang Mai)

b) 15 dní – pokud jste se do země dostali po zemi překročením hranic některého sousedního státu

Kritéria pro oproštění od víza :

a) Jste z jedné ze 48 zemí(je mezi nimi i ČR – tuto podmínku tedy český občan splňuje).

b) Důvod návštěvy země je neobchodní povahy.

c) Máte cestovní pas, který je platný alespoň dalších 6 měsíců.

d) Musíte mít zpáteční letenku! Díky které dokážete to, že Váš pobyt bude kratší než 30 dní. Pokud nebudete mít zpáteční letenku, může Vám být odepřen přístup do země.

e) Musíte dokázat finanční solventnost(= dostatek prostředků pro trvání pobytu, obvykle 20 000 bahtů na osobu či 40 000 bahtů na rodinu) – toto kritérium se už v praxi nepoužívá, nicméně je stále uváděno jako jeden z požadavků.

Pokud nesplňujete některé z kritérií, doporučujeme Vám zažádat o vízum na nejbližší Thajské ambasádě či konzulátu.

Sehnat letenku do Thajska je v dnešní době jednoduché. Ceny letenek se pohybují od 10 000 Kč výše. Výrazně můžete ušetřit díky včasné rezervaci letenky.


Další zdroje informací:

Pláže na Bali

Co dělat v Hongkongu

Průvodce Bangkokem

V Singapuru se nudit nebudete